دهکده جهان نما یک نمونه بارز و نایاب از تعامل و ارتباط انسان و طبیعت است. این روستای زیبا و شگفت ­انگیز در بخش مرکزی شهرستان کردکوی استان گلستان واقع شده است. دهکده جهان­ نما از چندین جهت روستایی خاص و جذاب است. این روستا در منطقه حفاظت ­شده جهان نما با حدود 40 هزار هکتار مساحت، بر روی تپه ای تماشایی در کنار کوه بلند جهان نما واقع شده و موقعیت جغرافیایی و آب وهوای خاص و بی نظیری دارد. منظره های دلنواز درختان و جنگل های انبوه، ارتفاعات کنار روستا با پوشش های گیاهی و گونه های جانوری مختلف، چشمه ها و رودخانه ها و… همه و همه دست به دست هم داده اند و یک مکان طبیعتی و جاذبه گردشگری ناب و منحصربفرد را ایجاد کرده اند.

جاذبه های گردشگری متعددی همچون گنبد تاریخی رادکان، چالستان، لنده کوه و… در منطقه حفاظت شده جهان نما و اطراف آن قرار دارند. در این مکان گونه های جانوری متعددی از قبیل بز کوهی، خرس، یوزپلنک، گرگ و جوجه تیغی و گونه های گیاهی متنوع همچون زرشک، سرخدار، راس، گل گاوزبان، کلاهه میرحسن و… یافت می شود. چشمه ها و رودخانه های مهم منطقه شامل سفید رود، ترکان، چارباغ، زیارت و حاجی آباد است.

دهکده جهان نما بی شک یکی از زیباترین و بکرترین مناطق روستایی در ایران است. مردم این روستا امکانات اولیه ای دارند در این محل زندگی کاملا سنتی در جریان است و اثری از زندگی شهری در آن دیده نمی شود. جهان نما گزینه ای عالی برای گردشگران و دوستداران طبیعت گردی، کوه نوردی، ماجراجویی و سیر و سفر در دشت های سرسبز و گذر از کنار چشمه ها و رودها و دره های زیبا است.