در جنوب استان چهارمحال و بختیاری، در 40 کیلومتری جنوب شرقی شهر لردگان و 20 کیلومتری روستای سردشت یک پدیده طبیعی خارق العاده وجود دارد. این جاذبه طبیعی بی نظیر آبشار آتشگاه یا بهتر است بگوییم آبشارهای آتشگاه است که در میان دره ای با هیمن نام قرار دارد. آبشار آتشگاه با نام آبشار مینیاتوری نیز شناخته شده است و یکی از جاذبه های منحصر بفرد و از زیباترین آبشارهای ایران به شمار می رود. طول این مجموعه آبشارها حدود 3 کیلومتر است و از این نظر طولانی ترین آبشار ایران است.

جاذبه های آبشار آتشگاه

آبی که از میان دره آتشگاه سرازیر می شود به دلیل ساختار خاص زمین شناختی این محل در نقاط متعددی در طول 3 کیلومتری دره، آبشارهای کوچک و بزرگی که هر یک جاذبه و زیبایی خاص خود را دارند تشکیل می دهد. علاوه بر وجود آبشارهای متعدد و آب خروشانی که در این دره جاری است، مسیر دره که گردشگران و مسافران برای بازدید آبشارها تا سرچشمه اصلی می پیمایند با مناظر بدیع همچون درختان بلوط و گردو و چنار و مناظر بدیع صخره ها و سنگ های آهکی پوشیده شده است که بر زیبایی مسیر می افزاید.

 

 

مجموعه آبشارهای آتشگاه محلی بی نظیر برای گردش و تفریح و آسودگی از هیاهو غوغای زندگی است. با سفر به این مکان زیبا از پیاده روی در مسیری جذاب و مناظر چشم نواز و انجام تفریحاتی مانند آب بازی و کمپ زدن در محل لذت ببرید و تجربه ای جدید از سفر بدست آورید.